Lot 364: Martin Holmgren 1921-1969. Sittande kvinna.

Est: kr2,000 SEK - kr3,000 SEKSold:
Auktionskammare UppsalaUppsala, SwedenJanuary 28, 2008

Martin Holmgren 1921-1969. Sittande kvinna. Signerad och daterad M. Holmgren 54. Terracotta, hojd 45. Signed and dated M. Holmgren 54. Terracotta, height 54 cm.

Monthly Auction

Auktionskammare Uppsala
January 28, 2008, 04:00 PM CET

Eddagatan 10, Uppsala, S 75332, SE