Lot 1566: MAX BOOK född 1953 Woods Signerad och daterad på

Est: kr25,000 SEK - kr30,000 SEK
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenMay 05, 2011

MAX BOOK född 1953 Woods Signerad och daterad på baksidan MMBook 1991. Blandteknik på pannå, 94 x 136 cm.
Sale room notice Blandteknik på duk, ej pannå. Mixed media on canvas, not panel.
PROVENIENS/ Provenance: Galleri Wallner, Malmö Stockholms Auktionsverk, Moderna hösten 2001, nr 775

Contemporary

Stockholms Auktionsverket
May 05, 2011, 02:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE