Lot 227: PAA EAA BUREAU CYLINDRE ROUSSEL Prachtige tijdvak

Est: €3,000 EUR - €5,000 EUR
Campo & CampoAntwerp, BelgiumNovember 30, 2010

PAA EAA BUREAU CYLINDRE ROUSSEL
Prachtige tijdvak Louis XVI cilinderbureau met opzet van bloemmahonie. Het onderste deel dat op vier fluitvormige gerainuurde poten rust vertoont in het midden een kast met kwart rond horizontaal schuivend paneel dat toegang verstrekt tot drie naast elkaar geplaatste schuifjes waarvan het middelste voorzien is van twee halve cilindervormige vakken. Het met leder beklede werkblad glijdt onder de cilinder. In de riem een brede lade. Het bovendeel vormt bibliotheek en is voorzien van twee beglaasde deuren getooid met een marmer blad en omringd met een opengewerkte messing galerij. Fraai beslag van verguld brons. Getekend Pierre Roussel. Frankrijk tweede helft van de XVIIIde eeuw.Pierre Roussel (Parijs 1723-1782) was gevestigd in de Faubourg Saint Antoine aan de rue Charenton.
Remarquable bureau cylindre d'époque Louis XVI et son cartonnier en acajou flammé. La partie inférieure, reposant sur quatre pieds flûtes rainurés, présente en son milieu un boîtier à volet plain en quart de rond donnant accès à trois petits tiroirs dont l'un est muni de deux casiers arrondis en cuivre. Le plan de travail coulissant et gainé de cuir glisse sous le cylindre.. La partie supérieure de section rectangulaire formant cartonnier ouvre à deux portes vitrées sommée d'une tablette en marbre.Estampillé Pierre Roussel, France seconde moitié du XVIIIème siècle.Pierre Roussel (Paris 1723-1782) état établi au Faubourg Saint Antoine près la rue de Charenton

155 x 91 x 53

Classic Art

Campo & Campo
November 30, 2010, 02:00 PM CET

Grote Steenweg 19/21, Antwerp, 2600, BE