Lot 2329: - PASQUALE OTTINO Italien 1578-1630, tillskriven

Est: kr0 SEK - kr0 SEK
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenNovember 26, 2009

- PASQUALE OTTINO Italien 1578-1630, tillskriven Porträtt föreställande ung flicka med diadem- halvprofil Olja på skiffersten, 47 x 36 cm. Oil on schifferstone. På baksidan äldre auktionsetikett daterad 1859. EXPERTIS: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Par

Fine Art & Antiques

Stockholms Auktionsverket
November 26, 2009, 12:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE