Lot 2252: PEHR GUSTAF VON HEIDEKEN 1781-1864 Utsikt över

Est: kr30,000 SEK - kr35,000 SEKSold:
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenMay 28, 2009

PEHR GUSTAF VON HEIDEKEN 1781-1864 Utsikt över Fogelviks slott med herrskap i vagn Signerad G.v.H. Akvarell/pennteckning på papper, 37,5 x 54 cm. PROVENIENS: Fogelviks slott, Tryserums socken, Kalmar län Claes Fredrik Posse g.m. Fredrika Wilhelmina Lybecker Hornbergs herrgård, Tryserums socken, Kalmar län hans hustru Fredrika ...

Fine Art & Antiques

Stockholms Auktionsverket
May 28, 2009, 12:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE