Lot 6034: Philips Angel I van Middelburg (1616-in of na 1683

Est: €4,000 EUR - €6,000 EUR
Zeeuws VeilinghuisMiddelburg, NetherlandsDecember 10, 2014

Philips Angel I van Middelburg (1616-in of na 1683), 'Een haan, kip, duif, wilde eend en Vlaamse gaai en een roerdomp op een met een satijnen kleed gedeeltelijk gedekte stenen plint', gesigneerd en gedateerd 1668, paneel, afm. 73 x 107 cm. Herkomst: Mr. Dr. J. Bierens de Haan, Amsterdam, omstreeks 1920, waar gezien door Jhr. van Riemsdijk. Veiling Mak van Waay Amsterdam, 22 november 1955, lot 2, met afb. Veiling Christie's Londen, 14 december 2001, lot 40. Veiling Christies Londen, 19 april 2002, lot 105. Dit stilleven behoort tot de beste werken van de Middelburger Philips Angel. Deze schilder is lange tijd verward met zijn naamgenoot en neef Philips Angel II uit Leiden, de schrijver van het leerdicht Lof der Schilderkonst uit 1642. Voor de ontrafeling van de verwarring zie L.J. Bol, Philis Angel van Middelburg en Philips Angel van Leiden, in Oud Holland, 1949, pp. 3/15. Voor de identificatie van de vogels danken wij door Professor J.M. Tinbergen van de Universiteit Groningen.

Indonesian paintings, Jewellery & watches, Art & Antiques

Zeeuws Veilinghuis
December 10, 2014, 01:30 PM CET

Kleverskerkseweg 53C, Middelburg, Zeeland, 4338 PB, NL