Lot 14: Pieter Nason Amsterdam 1612 - Den Haag 1688/91

Est: €9,000 EUR - €12,000 EURSold:
AAG AuctioneersAmsterdam, NetherlandsApril 15, 2008

Pieter Nason Amsterdam 1612 - Den Haag 1688/91 Portret van een jonge man, ter halve lijve, staande op een terras uitkijkende over zee gesigneerd en gedateerd 1661 r.o. Olieverf op doek, 85 x 67 cm. Herkomst: Dr. C.J.K. van Aalst, Hoevelaken Kunsthandel A.H. Bies, Eindhoven (1966) De identiteit van de geportreteerde jonge man is niet bekend, maar het betreft vermoedelijke een telg uit een Noord-Nederlands koopmansgeslacht. De jonge man heeft in zijn rechter hand een passer en zijn linkrer hand rust op een globe uitgegeven door Willem Jansz. Blaeu, uitgegeven na 1621. (Met dank aan drs. R.M. Vorstman, Nederlands Scheepvaartmuseum Amsterdam)

19th Century Paintings

AAG Auctioneers
April 15, 2008, 11:00 AM CET

Lekstraat 63, Amsterdam, North Holland, 1079 EM, NL