Lot 1092: ROBERT LUCANDER Finland, född 1962 Knüller am

Est: kr60,000 SEK - kr80,000 SEK
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenOctober 31, 2008

ROBERT LUCANDER Finland, född 1962 Knüller am laufenden band Signerad och daterad på baksidan Robert Lucander 2001. Akryl på pannå, 100 x 140 cm. Bilden föreställer Björn Borg, Mats Wilander och Stefan Edberg PROVENIENS Gallerie Anhava, Helsingfors

Modern Works of Art

Stockholms Auktionsverket
October 31, 2008, 11:00 AM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE