Lot 52: STAFFAN HALLSTRÖM 1914-1976 Ingens hundar Signerad

Est: kr500,000 SEK - kr700,000 SEKSold:
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenSeptember 21, 2011

STAFFAN HALLSTRÖM 1914-1976 Ingens hundar Signerad och daterad SH -64. Olja på duk, 68 x 94 cm. På baksidan märkt Hundar III När Moderna Museet en gång lät besökarna rösta fram den populäraste målningen vann Hilding Linnqvists Torget i Chinon På andra plats kom Staffan Hallströms Ingens hundar. Vi är många som kan känna igen oss i...

Ake Andren Collection

Stockholms Auktionsverket
September 21, 2011, 04:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE