Lot 758: STAFFAN HALLSTRÖM 1914-1976 Konstnären och

Est: kr175,000 SEK - kr200,000 SEKSold:
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenOctober 27, 2010

STAFFAN HALLSTRÖM 1914-1976 Konstnären och astronauten Signerad Staff. Hallst. Olja på duk, 140 x 120 cm. Utförd 1972-74 PROVENIENS Galleri Galax, Göteborg 1975 LITTERATUR Stig Johansson: Staffan Hallström, SAK 1980, jämför annan version, Insikt, från 1972, sidan 102, bild mot sidan 104 Det är en fascinerande och på mån...

Modern Art & Works of Art

Stockholms Auktionsverket
October 27, 2010, 05:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE