Lot 3509: STOCKHOLM. Haglund, Robert (1844-1930), Signerad

Est: kr800 SEK - kr1,000 SEK
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenSeptember 25, 2007

STOCKHOLM. Haglund, Robert (1844-1930), Signerad tuschteckning, föreställande Berzelii park daterad 1896. Ca 220x260. Ramad. + Signerad tuschteckning, föreställande Stockholms slott daterad 1896. Ca 175x300. Ramad. 2 st.

Books & Manuscripts

Stockholms Auktionsverket
September 25, 2007, 03:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE