Lot 134: Stormy Atmosphere on Sea

Est: €0 EUR - €380 EUR
Auktionshaus StahlHamburg, GermanyApril 21, 2012

Qvistorff Victor
Aarhus 1883 - Kopenhagen 1953
Stormy Atmosphere on Sea
Oil/cardboard, 25,5 x 34,5 cm, lo. ri. sign. a. dat. V. Qvistorff 1934. - Lit.: Weilbach.

Classical & Modern Art

April 21, 2012, 11:00 AM CET

Graumannsweg 54, Hamburg, 22087, DE