Lot 1627: TOMMY HILDING född 1954 Ingemansland Signerad och

Est: kr80,000 SEK - kr100,000 SEKSold:
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenMay 05, 2011

TOMMY HILDING född 1954 Ingemansland Signerad och daterad på baksidan Tommy Hilding 2005. Olja på duk, 180 x 135 cm.
PROVENIENS Galleri Magnus Karlsson, Stockholm "Utmärkande för Tommy Hildings målarkonst är hans förmåga att skickligt foga samman många lager till en sammansatt, komplex helhet. Olika skikt tycks beslöja varandra. I...

Contemporary

Stockholms Auktionsverket
May 05, 2011, 02:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE