Lot 814: Torsten Renqvist, Murena TORSTEN RENQVIST

Est: kr10,000 SEK - kr12,000 SEK
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenApril 25, 2013

Torsten Renqvist, Murena TORSTEN RENQVIST 1924-2007 Murena Signerad och numrerad TR 2/15. Terrakotta, 20 x 16 x 15 cm. PROVENIENS: Inköpt direkt från konstnären av nuvarande ägare

Moderna

Stockholms Auktionsverket
April 25, 2013, 01:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE