Lot 25: Wilhelm Haller Freiburg im Breisgau 1873 - 1950

Est: €3,200 EUR - €3,800 EUR
AAG AuctioneersAmsterdam, NetherlandsNovember 30, 2009

Wilhelm Haller Freiburg im Breisgau 1873 - 1950 Jonge moeder met kindje Gesigneerd en gedateerd 1922 Olieverf op board, 51 x 39 cm. In een door de kunstenaar ontworpen en uitgevoerde lijst. Herkomst: Nalatenschap van de kunstenaar. Privécollectie tot heden. NB: Het schilderij ademt de geest van de 'Neue Sachlichkeit', de schilderstroming die ontstond na de eerste wereldoorlog en die een 'grootstedelijke' en een 'landelijke' richting heeft gekend. Haller behoort tot de laatstgenoemde, romantiserende richting. De moeder is gekleed als een Madonna uit de Italiaanse Renaissance, op de achtergrond een pastoraal heuvellandschap. Het slapende kindje, waarschijnlijk het dochtertje van de kunstenaar, draagt daarentegen een 'eigentijds' gestreept truitje onder haar overgooiertje.

Modern & Contemporary Art

AAG Auctioneers
November 30, 2009, 02:00 PM CET

Lekstraat 63, Amsterdam, North Holland, 1079 EM, NL