Philips (1) Angel Sold at Auction Prices

Painter, b. 1616 - d. 1683

    • Philips Angel (1616-1685) stilleven met doede eend en ander gevogelte op houten tafel, gesignee
      Oct. 04, 2022

      Philips Angel (1616-1685) stilleven met doede eend en ander gevogelte op houten tafel, gesignee

      Est: €3,000 - €5,000

      Philips Angel (1616-1685) stilleven met doede eend en ander gevogelte op houten tafel, gesigneerd en gedateerd m.o. P. Angel 1650, olieverf op paneel, 54 x 68 cm

      Veilinghuis Van Spengen
    • Huile sur toile marouflée sur toile "Nature morte aux poissons et
      Feb. 15, 2022

      Huile sur toile marouflée sur toile "Nature morte aux poissons et

      Est: €5,000 - €7,000

      Huile sur toile marouflée sur toile "Nature morte aux poissons et aux ustensiles de cuisine". Attribué à Philips Angel. Ecole hollandaise. Epoque: XVIIème. Voir au dos, un morceau de toile portant l'inscription "G.A.S. 685". Dim.:+/-77,5x63,5cm.

    • ANGEL, PHILIPS(1616 Middelburg 1683)Pair of works:
      Mar. 27, 2015

      ANGEL, PHILIPS(1616 Middelburg 1683)Pair of works:

      Est: CHF4,000 - CHF6,000

      ANGEL, PHILIPS (1616 Middelburg 1683) Pair of works: Poultry in a landscape. Oil on panel. Each signed centre bottom: P. Angel. Each 31.5 x 27 cm. Provenance: - Art Dealer E. van Dam, Rotterdam. - Swiss private collection. - Koller, Zürich, 20.9.2013, Lot 3086. - Collection of Marquise de Amodio y Moya. Exhibited: - Delft Art and Antiques Fair (exhibitor E. van Dam, Rotterdam), Delft 1954. Fred G. Meijer of RKD, The Hague, has confirmed the authenticity of this work on the basis of a photograph. SAMMLUNG DE AMODIO: ANGEL, PHILIPS (1616 Middelburg 1683) Gegenstücke: Federvieh in einer Landschaft. Öl auf Holz. Je unten mittig signiert: P. Angel. Je 31,5 x 27 cm. Provenienz: - Kunsthandel E. van Dam, Rotterdam. - Schweizer Privatsammlung. - Auktion Koller, Zürich, 20.9.2013, Los 3086. - Sammlung der Marquise de Amodio y Moya. Ausstellung: - Delft Art and Antiques Fair (Aussteller E. van Dam, Rotterdam), Delft 1954. Fred G. Meijer vom RKD, Den Haag, bestätigt die Eigenhändigkeit anhand Fotografien, wofür wir ihm danken.

    • Philips Angel I van Middelburg (1616-in of na 1683
      Dec. 10, 2014

      Philips Angel I van Middelburg (1616-in of na 1683

      Est: €4,000 - €6,000

      Philips Angel I van Middelburg (1616-in of na 1683), 'Een haan, kip, duif, wilde eend en Vlaamse gaai en een roerdomp op een met een satijnen kleed gedeeltelijk gedekte stenen plint', gesigneerd en gedateerd 1668, paneel, afm. 73 x 107 cm. Herkomst: Mr. Dr. J. Bierens de Haan, Amsterdam, omstreeks 1920, waar gezien door Jhr. van Riemsdijk. Veiling Mak van Waay Amsterdam, 22 november 1955, lot 2, met afb. Veiling Christie's Londen, 14 december 2001, lot 40. Veiling Christies Londen, 19 april 2002, lot 105. Dit stilleven behoort tot de beste werken van de Middelburger Philips Angel. Deze schilder is lange tijd verward met zijn naamgenoot en neef Philips Angel II uit Leiden, de schrijver van het leerdicht Lof der Schilderkonst uit 1642. Voor de ontrafeling van de verwarring zie L.J. Bol, Philis Angel van Middelburg en Philips Angel van Leiden, in Oud Holland, 1949, pp. 3/15. Voor de identificatie van de vogels danken wij door Professor J.M. Tinbergen van de Universiteit Groningen.

      Zeeuws Veilinghuis
    • Philips Angel (Middelburg 1616-circa 1683)
      Oct. 30, 2013

      Philips Angel (Middelburg 1616-circa 1683)

      Est: £3,000 - £5,000

      The interior of a cottage, with a peasant woman cleaning kitchen utensils, a peasant coming up from the cellar on her left signed 'P. Angel' (on sink, lower left) oil on panel 52.1 x 82.1cm (20 1/2 x 32 5/16in).

      Sep. 20, 2013

      Est: CHF4,000 - CHF6,000

      ANGEL, PHILIPS (1616 Middelburg 1683) Pair of works: poultry in a landscape. Oil on panel. Each signed centre bottom: P. Angel. Each 31.5 x 27 cm. Provenance: - E. van Dam, art dealer, Rotterdam. - Swiss private collection. Exhibited: - Delft Art and Antiques Fair (exhibitor E. van Dam, Rotterdam), Delft 1954. Our thanks to Fred G. Meijer of RKD, The Hague, has confirmed the authenticity of this work on the basis of a photograph ANGEL, PHILIPS (1616 Middelburg 1683) Gegenstücke: Federvieh in einer Landschaft. Öl auf Holz. Je unten mittig signiert: P. Angel. Je 31,5 x 27 cm. Provenienz: - Kunsthandel E. van Dam, Rotterdam. - Schweizer Privatsammlung. Ausstellung: - Delft Art and Antiques Fair (Aussteller E. van Dam, Rotterdam), Delft 1954. Fred G. Meijer vom RKD, Den Haag, bestätigt die Eigenhändigkeit anhand einer Fotografie, wofür wir ihm danken.

    • Kücheninterieur
      Jun. 12, 2013

      Kücheninterieur

      Est: CHF8,000 - CHF12,000

      PHILIPS ANGEL, Kücheninterieur, Niederländischer Künstler, getauft 1616-nach 1683, Unten links signiert "P. Ang..."., Öl auf Holz, 52 x 82,5 cm,