Zoltán Forrai Sold at Auction Prices

Caricaturist, Photographer

      • Forrai, Zoltán (1901-1996). (Gypsy family with a horse drawn wagon).
        Nov. 23, 2023

        Forrai, Zoltán (1901-1996). (Gypsy family with a horse drawn wagon).

        Est: €40 - €60

        Forrai, Zoltán (1901-1996). (Gypsy family with a horse drawn wagon). Drawing, watercolour and pen and black ink, 16x27 cm., signed "Forrai". - Sl. yellowed. = "De Hongaarse aanhangers van het nationaal-socialisme, de Pijlkruizers, traden aan het eind van de jaren dertig steeds brutaler op. Zoltán Forrai, die inmiddels in Hongarije een bekend tekenaar en journalist was, verliet zijn land en kwam, na een verbrijf in Joegoslavië, in maart 1939 in Nederland aan. Hij kende het land niet, maar hij wist dat het in de Eerste Wereldoorlog Hongaarse kinderen had opgenomen. Via Nederland wilde hij dan proberen naar Canada of de Verenigde Staten te komen. Maar hij bleef in Nederland, maakte hier de Duitse bezetting mee, leerde zijn vrouw kennen en kreeg ook de Nederlandse nationaliteit. Een Hongaarse Nederlander - of een Nederlandse Hongaar - die in een lang en arbeidzaam leven veel tekende, schreef en fotografeerde. Een man met een wonderlijke levensloop die het grootste deel van de twintigste eeuw van nabij meemaakte en er notitie van genomen heeft." (introduction to K. VAN WERINGH, Zoltán Forrai. Portret van een veelzijdig kunstenaar (Amst., exhib. cat. Prentenkabinet Rijksmus., 1988)).

        Bubb > Kuyper: Auctioneers of Books, Fine Arts & Manuscripts
      • ZOLTAN FORRAI (1901-1996)
        Feb. 07, 2023

        ZOLTAN FORRAI (1901-1996)

        Est: €40 - €80

        Zoltan Forrai (1901-1996) People in the street in front of a fashion store window, drawing with watercolour, 31 x 23 cm

        Derksen Veilingbedrijf
      • Zoltán Forrai (1901-1996) Straatscène, gemengde techniek, l.b. gesigneerd. (A), daarbij een boekje
        Mar. 25, 2022

        Zoltán Forrai (1901-1996) Straatscène, gemengde techniek, l.b. gesigneerd. (A), daarbij een boekje

        Est: €80 - €120

        Zoltán Forrai (1901-1996) Straatscène, gemengde techniek, l.b. gesigneerd. (A), daarbij een boekje over de kunstenaar: Zoltán Forrai, Portret van een veelzijdig kunstenaar, Koos van Weringh, Rijksmuseum Amsterdam Meulenhoff/Landshoff, 1998. 23 x 31 / 47 x 57 cm

        Veilinghuis Onder de Boompjes
      • [FINE ARTS: 20TH CENTURY] ZOLTÁN FORRAI (1901-1996)
        Dec. 01, 2020

        [FINE ARTS: 20TH CENTURY] ZOLTÁN FORRAI (1901-1996)

        Est: €100 - €180

        2 framed watercolours by Zoltan Forrai: "Grand ballet de Monte Carlo" and "Zigeuners". Both signed. 19 x 14 and 22 x 14.5 cm.

        Zwiggelaar Auctions
      • Zoltan Forrai (1901-1996)
        Jun. 07, 2016

        Zoltan Forrai (1901-1996)

        Est: €100 - €200

        Game of cards in cafe. Drawing (chalk, watercolour). Date unknown. 27 x 37 cm. Hand-signed. Paper on cardboard.

        Zwiggelaar Auctions
      • Zoltan Forrai (1901-1996) Toegeschreven aan.
        May. 08, 2012

        Zoltan Forrai (1901-1996) Toegeschreven aan.

        Zoltan Forrai (1901-1996) Toegeschreven aan. 'Uitdragerij'. Gesigneerd l.o. Niet ingelijst. Gemengde techniek 26,5x22,5 cm 150 - 200

        Vendu Rotterdam
      • Forrai, Zoltan: (1901 Jelipuszta b. Kám -
        Sep. 26, 2009

        Forrai, Zoltan: (1901 Jelipuszta b. Kám -

        Est: - €80

        Forrai, Zoltan: (1901 Jelipuszta b. Kám - Niederlande ca. 1993) Die Laternenreparatur - Im Biergarten. Schattierte Kohlezeichnung u. aquarellierte Kohlezeichnung 1922. 17 x 14 u. 12,5 x 16 cm. Sign., dat. (1), mit St. "Drucke für Textierung" u. verso mit dem Archivst. der Flieg. Bl. AKL 42, 392. - Etw. unfrisch. - Dazu: Carl Storch (1868 Budapest - 1955). Ein Mann freut sich über seinen Garten. Tuschzeichnung. 14,5 x 14 cm. Sign. u. verso mit dem Archivst. der Flieg. Bl.

      • Forrai, Zoltan (1901 Jelipuszta b. Kám -
        Jan. 24, 2009

        Forrai, Zoltan (1901 Jelipuszta b. Kám -

        Est: - €120

        Forrai, Zoltan (1901 Jelipuszta b. Kám - Niederlande ca. 1993) Die Laternenreparatur - Im Biergarten. Schattierte Kohlezeichnung u. aquarellierte Kohlezeichnung 1922. 17 x 14 u. 12,5 x 16 cm. Sign., dat. (1), mit St. "Drucke für Textierung" u. verso mit dem Archivst. der Flieg. Bl. AKL 42, 392. - Etw. unfrisch. - Dazu: Carl Storch (1868 Budapest - 1955). Ein Mann freut sich über seinen Garten. Tuschzeichnung. 14,5 x 14 cm. Sign. u. verso mit dem Archivst. der Flieg. Bl.

        Feb. 02, 2008

        Est: - €200