Robert Haglund Sold at Auction Prices

Illustrator, Painter, Etcher

    • STOCKHOLM. Haglund, Robert (1844-1930), Signerad
      Sep. 25, 2007

      STOCKHOLM. Haglund, Robert (1844-1930), Signerad

      Est: kr800 - kr1,000

      STOCKHOLM. Haglund, Robert (1844-1930), Signerad tuschteckning, föreställande Berzelii park daterad 1896. Ca 220x260. Ramad. + Signerad tuschteckning, föreställande Stockholms slott daterad 1896. Ca 175x300. Ramad. 2 st.

      Stockholms Auktionsverket