Johannes (1685) Vollevens Sold at Auction Prices

Portrait painter

    • Tableaux VOLLEVENS Johannes II (1685 - 1759) Huile sur toile marouflé
      Sep. 12, 2023

      Tableaux VOLLEVENS Johannes II (1685 - 1759) Huile sur toile marouflé

      Est: €2,000 - €3,000

      Tableaux VOLLEVENS Johannes II (1685 - 1759) Huile sur toile marouflée sur toile "Portrait d'un artistocrate assis à l'étole rouge". Signé et daté au milieu à droite Joam Vollevens junior 1727 fecit. Ecole hollandaise. Dim. : +/- 135x100 cm.

    • JOHANNES VOLLEVENS II (THE HAGUE 1685-1759)
      Mar. 20, 2019

      JOHANNES VOLLEVENS II (THE HAGUE 1685-1759)

      Est: £1,000 - £1,500

      JOHANNES VOLLEVENS II (THE HAGUE 1685-1759) Portrait of a gentleman, three-quarter-length, wearing a breastplate and Order of the Elephant signed and dated 'J Vollevens / Février. f 1710' (lower right) oil on canvas 20 1/2 x 17 3/8 in. (52.1 x 44.2 cm.) PROVENANCE: Anonymous sale; Bonhams, Knightsbridge, 11 June 2013, lot 142. The Order of the Elephant was founded in 1457 by King Christian I of Denmark and Norway (1426-81) and is the highest Danish Order which until 1808 was distributed to only royals.

      Chiswick Auctions
    • Johannes Vollevens (1685-1758)
      May. 25, 2016

      Johannes Vollevens (1685-1758)

      Est: €1,500 - €2,000

      Portret van Mr Joan Jacob van Vrijberghe ten halve lijve links op halve hoogte get. 'Joan Vollevens, Junior, fecit' en gedateerd 1741 olieverf op doek, ovaal, 78,5x65 cm Herkomst: via vererving in de collectie van de nazaten van de geportretteerde. Van Vrijberge was Schepen, secretaris, raad en burgemeester van Tholen, later Hofmeester der Staten-Generaal. Hij werd geboren te Tholen 28 mei 1710, overl. 's-Gravenhage 15 maart 1755. Hij was de zoon van Jacobus van Vrijberghe en Margaretha Bollaert. Gehuwd in 1732 te Tholen met van Anna Philippota Noey. Half broer van Michiel Carel van Lichtenbergh en Genoveva Mathilda Davida Lichtenbergh.

    • Johannes Vollevens, 1649 - 1728 Haag, oder Johannes Vollevens d.J., 1685 - 1758
      Jun. 27, 2013

      Johannes Vollevens, 1649 - 1728 Haag, oder Johannes Vollevens d.J., 1685 - 1758

      Est: €5,500 - €6,500

      Johannes Vollevens, 1649 - 1728 Haag, oder Johannes Vollevens d.J., 1685 - 1758 BILDNIS EINER JUNGEN FRAU IM SESSEL Öl auf Leinwand. 54 x 45 cm. Links mittig signiert. Unterhalb der Signatur schwer leserliche Ortsbezeichnung. Um 1710/ 15. Dreiviertelbildnis, nach links sitzend, in aubergine-braunem, weitem Seidenkleid, darunter ein weißes Hemd, das an den Ärmeln vortritt. Der Blick dem Betrachter entgegengerichtet, die Haare streng nach hinten frisiert, über die Stirn ein schwarzes Spitzentuch. Lehnstuhlbezug, Tischdecke und Velum in Rot, im Hintergrund links Fensterausblick in eine Parklandschaft mit Zypressen, Parkvasen und Laubbäumen. Gesicht, Arme und Hände zeigen anmutige Grazie, worauf der Hauptakzent des Gemäldes gelegt wurde. (9315110)