Pieter Frederik de la Croix Sold at Auction Prices

      • Pieter Frederik de la Croix (1709-1782)
        May. 07, 2024

        Pieter Frederik de la Croix (1709-1782)

        Est: €600 - €800

        Pieter Frederik de la Croix (1709-1782) pendant, Portrait of a gentleman and a lady (c. 1770), each signed upper right, pastel, 31,8 x 24,6 cm-damages-

        Veilinghuis Van Spengen
        May. 07, 2024

        Est: €600 - €800

        Pieter Frederik de la Croix (1709-1782) pendant, Portrait of Martinus van Toulon (1736-1818) and his wife Adriana Maria van Toulon, née van Eijck (1743-1820) seated with a dog in her lap, each signed and dated upper right 1771, pastel, each 33,4 x 25,7 cm-Prov.: Private collection The Netherlands, Anonymous sale, Christie's Amsterdam, 6 Nov. 2002, lot 46; By descent from the sitters--These works are registered with the RKD, The Hague-

        Veilinghuis Van Spengen
      • Pair of Pierre Pieter Fredric de la Croix (Holland/France 1709-1782) 18th Century Portraits, to include, "Princess Frederica Caroline and Husband, Duchess in Saxony" 1735-1791, along with, "Alexander Margrave of Brand...
        Aug. 19, 2023

        Pair of Pierre Pieter Fredric de la Croix (Holland/France 1709-1782) 18th Century Portraits, to include, "Princess Frederica Caroline and Husband, Duchess in Saxony" 1735-1791, along with, "Alexander Margrave of Brand...

        Pair of Pierre Pieter Fredric de la Croix (Holland/France 1709-1782) 18th Century Portraits to include, "Princess Frederica Caroline and Husband, Duchess in Saxony" 1735-1791 along with, "Alexander Margrave of Brandenburg- Ansbach" 1736-1806 pastel on board both signed upper right and dated 1753 "P.F. De la Croix" 13" x 10 1/4"

        Nadeau's Auction Gallery
      • Pieter Frederik de la Croix (1709-1782) Portrait présumé de César de Saussure, pastel, signé et daté
        May. 02, 2022

        Pieter Frederik de la Croix (1709-1782) Portrait présumé de César de Saussure, pastel, signé et daté

        Est: CHF200 - CHF300

        Pieter Frederik de la Croix (1709-1782) Portrait présumé de César de Saussure, pastel, signé et daté 1773, 33x26 cm

        Geneve Encheres
      • Pieter Frederik de la Croix (1709-1782) 2 portretten, Portret van Etienne La Ray met familiewap
        Dec. 14, 2021

        Pieter Frederik de la Croix (1709-1782) 2 portretten, Portret van Etienne La Ray met familiewap

        Est: €600 - €800

        Pieter Frederik de la Croix (1709-1782) 2 portretten, Portret van Etienne La Ray met familiewapen r.b., gesigneerd l.b. (vervaagd), pastel, 33 x 25 cm; en een portret van zijn echtegenote Pertonella Cornelia Blasius, gesigneerd en gedateerd r.b. 1773, pastel, 33 x 25 cm -beide vochtplekken-

        Veilinghuis Van Spengen
      • Pieter Frederik de la Croix (1709-1782) 2 schilderijen, een paar, olie op doek, elk 86,5 x 67 c
        Dec. 14, 2021

        Pieter Frederik de la Croix (1709-1782) 2 schilderijen, een paar, olie op doek, elk 86,5 x 67 c

        Est: €2,000 - €4,000

        Pieter Frederik de la Croix (1709-1782) 2 schilderijen, een paar, olie op doek, elk 86,5 x 67 cm, Portret van Engelbert van Eck (1715-1783), ten halve lengte in rijk gedecoreerd kostuum; en Portret van zijn echtgenote Johanna van Eck - Umbgrove (1725-1799) ten halve lengte in een witte zijden jurk, met bladmuziek, Beide gesigneerd en gedateerd rechts midden 1750 en beiden met familiewapens - Herkomst: Van de geportretteerden door vererving aan de huidige eigenaren- Engelbert was de oudste zoon van Lambert van Eck en zijn vrouw Margareta Geertruida Engelen. Hij trouwde met Johanna Umbgrove in 1746.

        Veilinghuis Van Spengen
      • Pieter Frederik de la Croix (1709-1782) olie op doek, 87,5 x 70,5 cm, Portret van Joachim van E
        Dec. 14, 2021

        Pieter Frederik de la Croix (1709-1782) olie op doek, 87,5 x 70,5 cm, Portret van Joachim van E

        Est: €1,000 - €2,000

        Pieter Frederik de la Croix (1709-1782) olie op doek, 87,5 x 70,5 cm, Portret van Joachim van Eck (1716-1778), secretaris van het jachtgericht van Veluwe, advocaat, schepen, raad en burgemeester van Arnhem, staande ter halve lengte, in een grijs kostuum met blauw geborduurd vest en met pruik, signatuur en datering r.o. 1744 aangezet -Herkomst: van de geportretteerde via vererving aan de huidige eigenaar- Joachim van Eck was de tweede zoon van Lambert van Eck en Margaretha Geertruida Engelen. Hij bleef ongetrouwd. De derde zoon Otto ( 1719 – 1781 ), secretaris van Tiel, werd samen met zijn echtgenote Cornelia Maria van den Steen ook door Pieter de la Croix geportreteerd. Deze pendant portretten ( IB12433/4) waren in 2009 bij Valentijn antiek in Wassenaar https://rkd.nl/nl/explore/images/183244

        Veilinghuis Van Spengen
      • Pieter Frederik de la Croix (1709-1782) - Portrait de César de Saussure, pastel, signé et daté 17
        Dec. 09, 2021

        Pieter Frederik de la Croix (1709-1782) - Portrait de César de Saussure, pastel, signé et daté 17

        Est: CHF500 - CHF800

        Pieter Frederik de la Croix (1709-1782) Portrait de César de Saussure, pastel, signé et daté 1773, 33x26 cm

        Geneve Encheres
        Jun. 30, 2021

        Est: €4,000 - €8,000

        Veilinghuis Van Spengen
        Jun. 30, 2021

        Est: €2,000 - €4,000

        Veilinghuis Van Spengen
      • Frederik La Croix, tilskrevet (1709-1782)# Portræt af Biskop Peter Hersleb
        May. 18, 2019

        Frederik La Croix, tilskrevet (1709-1782)# Portræt af Biskop Peter Hersleb

        Est: - kr2,000

        Frederik La Croix, tilskrevet (1709-1782)# Portræt af Biskop Peter Hersleb 168 - 1757, olie på lærred, iflg. traditionen tidligere hidhørende Generalkonsul Johan Hansen´s kunstsamling, erhvervet på auktion i 1931, 27 x 21

        Svendborg Auktionerne ApS
        Jun. 16, 2015

        Est: $4,000 - $6,000

        PIERRE FRÉDÉRIC DE LA CROIX (french/dutch 1709-1782)/span PRINCESS CAROLINA FREDERICA OF SAXE-COBERG; KARL WILHELM FREDERICK OF BRANDENBERG; LOUISA AUGUSTA WILHELMINA AMALIA OF PRUSSIA; FREDERICK WILHELM I, KING OF PRUSSIA Set of four pastels on laid paper affixed to panel, each signed and dated 'P.F. de la Croix/ Fecit 1753' upper right; two with partial labels verso Each: 12 7/8 x 10 1/4 in. (32.7 x 26 cm) (4) provenance: /spanDr. van Laer Collection, Utrecht, The Netherlands, 1889. Private Collection, New Jersey.

        Freeman's | Hindman
      • Pieter Frederik De La Croix (1709-1782) Portrait of Jan Jacob van Royen (17
        Oct. 01, 2014

        Pieter Frederik De La Croix (1709-1782) Portrait of Jan Jacob van Royen (17

        Est: £2,000 - £3,000

        Pieter Frederik De La Croix (1709-1782) Portrait of Jan Jacob van Royen (1744-1773) holding a snuff box with his hat... pastel 13 x 9 ¾ in. (33 x 24.7 cm.); 12 ¾ x 9 ¾ in. (32.4 x 24.7 cm.) (2)

      • Pierre Frédéric de la Croix Frankrijk 1709 - Den
        May. 05, 2009

        Pierre Frédéric de la Croix Frankrijk 1709 - Den

        Est: €800 - €1,200

        Pierre Frédéric de la Croix Frankrijk 1709 - Den Haag 1782 a)Portret van een heer in een zwarte jas Gesigneerd en gedateerd 1762 Pastel op papier op paneel, 33 x 25,5 cm. b)Portret van een zittende dame Gesigneerd en gedateerd 1762 Pastel op papier op paneel, 33 x 25,5 cm. NB: In originele lijsten. Herkomst: Collectie dhr. O. Meyer. (2x)

        AAG Auctioneers
      • LA CROIX, PIETER FREDERIK DE (1709-1782).
        Mar. 27, 2009

        LA CROIX, PIETER FREDERIK DE (1709-1782).

        Est: - €800

        LA CROIX, PIETER FREDERIK DE (1709-1782). Portraits of two sisters in three quarter view to the left. A pair. Pastel on paper, both ot them signed and dated "1769" resp. "1773". 34 x 26 cm,R.

      • Portrait of Christian Hendrik Jacob Pielat van Bulderen (born 1775), seated, in a blue dress and black feathered hat, leaning on a table and attended by a dog
        Apr. 03, 2007

        Portrait of Christian Hendrik Jacob Pielat van Bulderen (born 1775), seated, in a blue dress and black feathered hat, leaning on a table and attended by a dog

        Est: €1,000 - €1,500

        Pieter Frederik de La Croix (b. in France 1709-1782 The Hague) Portrait of Christian Hendrik Jacob Pielat van Bulderen (born 1775), seated, in a blue dress and black feathered hat, leaning on a table and attended by a dog signed and dated 'P..Croix 1776', the sitter identified by his coat-of-arms pastel 334 x 253 mm.

      • Pieter Frederik de La Croix (born 1709-1782 The Hague)
        Nov. 16, 2005

        Pieter Frederik de La Croix (born 1709-1782 The Hague)

        Est: €1,500 - €2,000

        Portrait of Christian Hendrik Jacob Pielat van Bulderen (born 1775), seated, in a blue dress and black feathered hat, leaning on a table and attended by a dog signed and dated 'P..Croix/1776', the sitter identified by his coat-of-arms pastel 334 x 253 mm.

      • PIERRE FRÉDÉRIC DE LA CROIX FRANKFURT 1709-1782 THE HAGUE PORTRAIT OF A MAN
        May. 26, 2005

        PIERRE FRÉDÉRIC DE LA CROIX FRANKFURT 1709-1782 THE HAGUE PORTRAIT OF A MAN

        signed and dated upper right P. F. De La Croix 1737